çalışma saatlerimiz
czg
iPhone Wifi Sorunu ve Çözümleri

iPhone WiFi Sorunları ve Çözümleri


Bir iPhone kullanıcısı olarak Wifi ve internet bağlantısı konularında sorun yaşayabilirsiniz. Bu makale Wifi bağlantınızı ve internet bağlantınızı düzeltmeniz içindir. Düzelmez ise iPhone Teknik Servisimize uğrayabilirsiniz.

Genel iPhone Wi-fi Sorunları şu konulardadır.

- iPhone WiFi anahtarı gri renkte veya loş

- iPhone bir WiFi ağına bağlanamıyor

- iPhone WiFi bağlantısı düşüyor.

- WiFi bağlandıktan sonra internete erişilemiyor.

iPhone WiFi anahtarı gri renkte veya loş

 

 

Servisimize gelen şikayetlere bakarak, Özellikle 4S cihazlarda görülen bu sorunun aynı zamanda 4 ve 5  modellerinde  de görüldüğü gözleniyor.


iPhone WiFi düğmesinin çalışmamasının arkasındaki sebepler

Yine iPhone servisine gelen şikayetler üzerinden WiFi düğmesinin çalışmamasının arkasındaki sebepleri sizler için araştırdık. Sorunun ortaya çıkışı İOS6 ve sürümüyle başladı. İOS 6 işletim sistemi telefon üzerinde kullanılmayan donanımları kapatarak enerji tasarrufu sağlama konseptiyle ortaya çıkmış bir işletim sistemidir. Bu donanımlar iPhoneun WiFi, Bluetooth, ve bant (EDGE, 3G) radyo donanımlarını içerir. Appleın iOS Geliştirici Kütüphaneye başvurarak iOS 6 ile sunulan güç yönetimi optimizasyonlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. iPhonenunuz ısındığında WiFi yongası İOS6 tarafından otomatik olarak devre dışı bırakılır. Yonga devre dışı bırakıldıktan sonra iPhone WiFi gri gibi bir renkte görünür.

Bu sorun nasıl düzeltilir ?

Sorunu gidermek için kanıtlanmış en az iki yolu vardır. İlk yöntem aşağıda açıklandığı gibi iPhone ayarlarını kullanmaktır.

Sonra > Genel’e gidin Reset ve "Reset Ağ Ayarları dokunun

Son olarak, iPhoneu yeniden başlatın. Eğer sorun devam ederse iPhone Servisimize başvurunuz.

iphone teknik servis, ipad teknik servis, ipad servisi, iphone servisi, iphone servis, ipad servis, iphone tamir, ipad tamir

 

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00 

 
Anasayfa | Hakkımızda | Teknik Servis | Soru Cevap | Güncel Haberler | İletişim | Site Maps | iphone servisi

Türkiye iPhone Tamiri ve Teknik Servisi