çalışma saatlerimiz
czg
İphone çalındı ne yapabilirim

            İphone, üstün özellikleri, kalitesi ve sağlamlığının bir getirisi olarak diğer cep telefonlarına nazaran fiyatı yüksek bir akıllı telefondur. Bu da iphone telefonların güvenliğini riske atan ve hırsızlıkları gündeme getiren bir durumdur. 

            Bu tehlikeleri dikkate alan Apple firması, uygulamalarının bulunduğu app store’da çalınan ve kaybolan iphone cihazlarına ulaşımı mümkün kılacak bir uygulama sunmuştur. Bu uygulama icloud ile beraber çalışan iphonu’u bul uygulamasıdır. Söz konusu uygulamanın amacı kaybolan veya çalınan iphone telefonların yerini haritadan tespit ederek bulunduğu yerin tespit edilmesini sağlamaktır. Uygulamanın nasıl çalıştığına göz atacak olduğumuzda karşımıza çıkan ilk aşama öncelikle icloud hesabınızı aktif hale getirmeniz gerektiği olmaktadır. Bununla birlikte telefonunuzda kullandığınız yazılım sürümünün ios5 ve üzeri olması şartı da gerekmekle birlike ios 5 yüklü tüm iphone, ipad, imac gibi cihazlar ile iphone u bul sistemini çalıştırmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca bir diğer önemli husus da uygulamaları indirirken kullanmış olduğunuz apple id’niz yani apple kimliğiniz ile icloud hesabınızın aynı olması gerekmektedir. Yani icloud hesabını apple kimliğiniz ile aktif etmelisiniz. Böylelikle kullanıcıların ayarlar menüsü altında icloud menüsünden bilgilerini görmeleri mümkün kılınmış olmaktadır.Tüm bunların yanı sıra iphone’u bul  sistemini kullanmak için 2 method bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi web üzerinden www.icloud.com internet sitesi üzerinden ulaşmak iken, bir diğeri ise iphone’u bul uygulaması ile cihaz üzerinden kullanmaktır. Sisteme giriş yaptıktan sonra iphone’u bul simgesine tıklayarak apple kimliğimize bağlı olan ve icloud üzerinde aktif cihazlarımızı görmek mümkün olmaktadır. Bu gözüken cihazların üzerine tıklayarak haritadan nerede olduklarına dair detay görmek de son derece basittir.

            Bu sistemin yanı sıra devletin de aldığı başlıca önemler mecvuttur. Devlet her telefona bir imei numarası vererek telefonları kayıt altında tutmuş ve her hangi bir çalınma durumunda imei numarası ile savcılığa yapılan başvurular neticesinde telefonu kullanıma kapatma gibi bir işlemi yapmayı mümkün kılmıştır. Bu sistem telefonu bulmanıza olanak tanımasa da başkalarının kullanmasını engelleyebilmektedir.

iphone teknik servis, ipad teknik servis, ipad servisi, iphone servisi, iphone servis, ipad servis, iphone tamir, ipad tamir

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00    Anasayfa | Hakkımızda | Teknik Servis | Soru Cevap | Güncel Haberler | İletişim | Site Maps | iphone servisi

Türkiye iPhone Tamiri ve Teknik Servisi