çalışma saatlerimiz
czg
Sim kilitli (Unlocked) iPhone cihazları kullanıma açmak

Apple’ın üretimini yaptığı bazı iphone telefonlarda çeşitli nedenler ile çeşitli özellikler barındıran kilitler bulunmaktadır. Bu kilitleri bir çok çeşiti bulunduğu gibi bu kilitlerden kurtulmanın da bir çok yolu vardır.

Unlock yani kilit açma işlemi, iphone’unuzun basebandlerine her hangi bir operatöre ait sim kartı dilediğiniz gibi kullanabilmeniz amacı ile yapılan düzenlemeler bütününe verilen isimdir. Unlock yapabilmeniz için cihazınızın jailbreak’li olması gerekmektedir. Bahsi geçen bu işlemi kısaca özetleyecek olduğumuzda unlock işleminin yurt dışından getirilmiş sim kilitli iphone telefonların ülkemizde bulunan operatörler olan türkcell, vodafone ve avea’ya ait sim kartlar ile de kullanılmasını sağlamak amacı ile yapılan bir işlem olduğunu görmekteyiz. Unlock işleminin en önemli unsuru “baseband” dir. Çünkü unclock’u sürekli hale getirmek istiyorsanız yapmanız gerekenlerden ilki baseband’i yükseltmeye çalışmak olacaktır. Baseband’ı yükseltmek günümüzde 3 şekilde mümkün olmaktadır. Bunlar; Custom Firmware, ki bu  yöntem tüm cihazlar için kullanılabilmektedir, Tinyumbrella – yalnızca iphone 4 için kullanılabilmektedir – ve edited firmware’dir. Bu saydığımız işlemlerin detaylarını incelemeye kalktığımız da ise tüm bu işlemlerin üstün bir teknik bilgi gerektirmeyen son derece basit işlemler olduğunu görmekteyiz. Ayrıca fabrika çıkışlı olarak kilitli olan cihazların factory unlock işlemleri servis merkezimizde  yapıldıktan sonra yurt dışından alınan tüm iphone’lar Türkiyeden alınan cihazlar gibi çalıştırabilmekte ve jailbreak ya da unlock kartlarına ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir. İphone telefonunuza bir kez factory unlock yapıldıktan sonra telefonunuz tüm sim kartlar ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır ve istediğiniz güncellemeleri telefonum yeniden kilitlenir mi telaşı yaşamadan yapabilirsiniz.

Cihazlarınıza Factory unlock için buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde vergilerin yüksek olmasından dolayı telefon fiyatları da yüksek olduğundan bir çok kimsenin tercihi olan yurt dışından telefon getirme işlemleri simkilitlerin sorunsuzca kaldırılması ile özgürce kullanılmaktadır.

 

iphone teknik servis, ipad teknik servis, ipad servisi, iphone servisi, iphone servis, ipad servis, iphone tamir, ipad tamir

Çağrı Merkezi: +90212 273 69 96 - +90212 273 15 00                     
Anasayfa | Hakkımızda | Teknik Servis | Soru Cevap | Güncel Haberler | İletişim | Site Maps | iphone servisi

Türkiye iPhone Tamiri ve Teknik Servisi