Servis Durumu Görüş Bildir Biz sizi arayalım
 • Data Kurtarma

  Data Kurtarma

  Datalarınızın kurtarılma süresi maksimum10 gündür.

 • Ekran Değişimi

  Ekran Değişimi

  iPhone ekran değişimini 1 saatte tamamlayıp
  (bütün testleri yapılmış şekilde) 1 yıl garanti veriyoruz.

 • iPhone’da Hata 53 Kodu

  iPhone’da Hata 53 Kodu

  Hata 53 kodunun çözümünü 1 saat içinde tamamlıyoruz.

 • Teknik Servis

  Teknik Servis

  iPhone / iPad Teknik Servis "Hızlı ve Kaliteli" hizmet anlayışı ile çalışmaktadır.

 • iPhone'larınızı Özgür Bırakın

  iPhone'larınızı Özgür Bırakın

  Tüm iPhone cihazlarında kısa sürede unlock (sim kilit kaldırma) kaldırma işlemeni yapıyoruz.

 • iPhone Anakart Tamiri

  iPhone Anakart Tamiri

  iPhone anakart arıza tespitinizi ücretsiz yapıyoruz.

Önceki Sonraki
12
Dec
Sim kilitli iPhone cihazlari kullanima açmak
Sim kilitli iPhone cihazlari kullanima açmak
Sim kilitli iPhone cihazlari kullanima açmak
 • Admin
 • 217 Görüntüleme
 • 0 Yorum
 • Sim, kilitli,  iPhone, cihazlari, kullanima, açmak

Apple’ın üretimini yaptığı bazı iPhone telefonlarda çeşitli nedenler ile çeşitli özellikler barındıran kilitler bulunmaktadır. Bu kilitleri bir çok çeşiti bulunduğu gibi bu kilitlerden kurtulmanın da bir çok yolu vardır.

Unlock yani kilit açma işlemi, iPhone’unuzun basebandlerine her hangi bir operatöre ait sim kartı dilediğiniz gibi kullanabilmeniz amacı ile yapılan düzenlemeler bütününe verilen isimdir. Unlock yapabilmeniz için cihazınızın jailbreak’li olması gerekmektedir. Bahsi geçen bu işlemi kısaca özetleyecek olduğumuzda unlock işleminin yurt dışından getirilmiş simkilitli iPhone telefonların ülkemizde bulunan operatörler olan türkcell, vodafone ve avea’ya ait sim kartlar ile de kullanılmasını sağlamak amacı ile yapılan bir işlem olduğunu görmekteyiz. Unlock işleminin en önemli unsuru “baseband” dir. Çünkü unclock’u sürekli hale getirmek istiyorsanız yapmanız gerekenlerden ilki baseband’i yükseltmeye çalışmak olacaktır. Baseband’ı yükseltmek günümüzde 3 şekilde mümkün olmaktadır. Bunlar; Custom Firmware, ki bu yöntem tüm cihazlar için kullanılabilmektedir, Tinyumbrella – yalnızca iPhone 4 için kullanılabilmektedir – ve edited firmware’dir. Bu saydığımız işlemlerin detaylarını incelemeye kalktığımız da ise tüm bu işlemlerin üstün bir teknik bilgi gerektirmeyen son derece basit işlemler olduğunu görmekteyiz. Ayrıca fabrika çıkışlı olarak kilitli olan cihazların factory unlock işlemleri servis merkezimizde yapıldıktan sonra yurt dışından alınan tüm iPhone’lar Türkiyeden alınan cihazlar gibi çalıştırabilmekte ve jailbreak ya da unlock kartlarına ihtiyaç duymadan çalışabilmektedir. iPhone telefonunuza bir kez factory unlock yapıldıktan sonra telefonunuz tüm sim kartlar ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır ve istediğiniz güncellemeleri telefonum yeniden kilitlenir mi telaşı yaşamadan yapabilirsiniz.

Ülkemizde vergilerin yüksek olmasından dolayı telefon fiyatları da yüksek olduğundan bir çok kimsenin tercihi olan yurt dışından telefon getirme işlemleri simkilitlerin sorunsuzca kaldırılması ile özgürce kullanılmaktadır.Cihazınızda oluşabilecek tüm sorunlarda iPhone / iPad Servis merkezimize arıza işlemlerini danışabilirsiniz.
Çağrı Merkezimiz : +90 212 273 69 96 /+90 212 273 15 00
Yorumlar
Yorum Yapın